Scary Movie 5 (2013)

15%
"Scary Movie" se vrací do našich kin a je to přesně to, co jsme čekali. Hloupá slátanina něčeho, o čem tvůrci mluví jako o vtipech.

 

Scary Movie 5

Scary MoVie

USA, 2013, 86 minut

 

Režie: Malcolm D. Lee

Scénář: Pat Proft a David Zucker podle postav vytvořených Phila Beaumana, Jasona Friedberga, Buddyho Johnsona, Aarona Seltzera, Marlona Wayanse a Shawna Wayanse

Hrají:

Ashley Tisdale (Jody Sanders)

Simon Rex (Dan)

Erica Ash (Kendra Brooks)

Katt Williams (Blaine Fulda)

 

Když jsem v kině viděl snímek Pár nenormálních aktivit, říkal jsem si, jaký asi bude film „Scary Movie 5“, který je velmi podobným kouskem. Oba dva si dělají srandu ze stejných filmů. Ale je pravdou, že Pár nenormálních aktivit je přece jen jednotnější a zaměřuje se pouze na dva filmy – „Paranormal Activity“ a Vymítač ďábla. V tomhle směru je „Scary Movie 5“ velkorysejší. „Parodovaných“ filmů zde odhalíte více.

Kde jsme tohle viděli?

Malcolm D. Lee je obecně považován za průměrného tvůrce, dle mého názoru však šel s parodií „Scary Movie 5“ již pod průměr. Výrazně pod průměr. Jeden problém je v tom, že v kině se před měsícem objevil zmiňovaný film Pár nenormálních aktivit. Dva velmi podobné filmy v tak krátkém čase, to je prostě trochu moc. Stejně tak to bude i se snímky „Pád Bílého domu“ a „Útok na Bílý dům“. Producenti by si prostě měli pohlídat, kdy dávají své filmy ven. Bude diváka zajímat podruhé to samé? No, asi se to prokáže na tržbách. Ve srovnání „Scary Movie 5“ a Pár nenormálních aktivit vychází lépe Pár nenormálních aktivit. Jejich otevírací víkend v USA byl o 4 milióny lepší.

Vůbec nevypadá jako arabský terorista.

Docela mě překvapuje, že na podobné „komedie“ lidé pořád tolik chodí, a to i v Česku. Já jsem si to vybral dobrovolně, to nepopírám, ale snažím se to omlouvat tím, že jsem chtěl napsat recenzi. Fascinuje mě, kolik lidí v kině bylo. Lidi se opravdu chtějí zasmát a je jim jedno čemu. Neříkám, že kino bylo při promítání „Scary Movie 5“ narvané, ale rozhodně jich tu bylo o hodně víc, než třeba při takovém promítání snímku „Vedlejší účinky“. A to jsem film viděl v 17:00, což není čas, kdy by sály byly obecně narvané. Pravda, věkový průměr diváků byl na hodnotě 20 let, možná o něco níž.

Já si s tebou chci jenom trochu hrát!

Když jsem mluvil o tom, že „Scary Movie 5“ paroduje několik filmů, tak ten základní soupis je následující: Bere si zápletku z Mama, kterou koření prvky snímků „Paranormal Activity“, „Zrození planety opic“, „Počátek“, „Černá labuť“, „Chata v lesích“, Sinister, Insidious a „Lesní duch“. Všechny horory, které byly v poslední době populární, si film bere na paškál. Jak jinak. Místy je humor absurdní, místy je fekální, místy (většinou) se tlačí na pilu až moc, ale strašně moc tomu chybí něco, kde by se člověk opravdu od srdce zasmál. Dvě až čtyři scény zde jsou takové, kdy se už musí zasmát každý, ale je to křeč.

Snoop se nezapře. Je i vtipný.

Kdybych měl porovnat snímky Pár nenormálních aktivit a „Scary Movie 5“ – a to porovnání se jednoduše nabízí samo – jako vítěze bych musel, poměrně jednoznačně, zvolit snímek Pár nenormálních aktivit. Postavy jsou mnohem propracovanější. Ve „Scary Movie 5“ to jsou karikatury, loutky, většinou poměrně imbecilní. Malcolm Wayans přece jen hrát umí a jste schopni s ním v klidu projít celým filmem. Pro „Scary Movie 5“ byli vybráni špatní herci. Některá kamera potěší, ale nic velkého se nekoná. Špatný film, který jsem čekal, ale že budu až tak unuděný, to jsem si úplně nepředstavoval.

Vaše komentáře

SuperKillerBoss
Tenhle film je bomba lepší než 3 a 4 5 je nejlepší a strašně vtipný!!! :)
SuperKillerBoss 10.11.2013 12:33:46 Reagovat Přidat nový komentář
Martin Štefko
Já osobně tuhle sérii moc nemusím, ale chápu, že se to někomu může líbit. Sem tam se najde i dobrý vtip :-)
Martin Štefko 10.11.2013 16:13:14 Reagovat Přidat nový komentář
Hororové filmy (duchové, béčka, děti, found footage, komedie)


Číst komentáře