How to Make a Doll (1968)

20%
Jeden z nejhorších filmů od Herschella Gordona Lewise, jaký jsem viděl.

How to Make a Doll

USA, 1968, 81 minut

 

Režie: Herschell Gordon Lewis

Scénář: Herschell Gordon Lewis a Bert Ray

Hrají:

Robert Wood (Percy Corley)

Bobbi West (Agnes Turnbull / Dívka snů)

Jim Vance (Dr. Hamilcar West)

Elizabeth Davis (Paní Corley)

 

Při vší úctě k Herschellu Gordonovi Lewisovi, kterého mám skutečně rád, tohle je jeden z nejhorších filmů, jaké jsem doposud viděl. Není to ani v tom, že by byl blbý námět, ale on je tak špatně zpracován, že se na to vůbec nedá koukat. Skoro hodina a půl filmu v podstatě o ničem, kde jsou postavy, jejichž ztvárnění vás dovede iritovat už od první minuty sledování. A těch minut je ještě osmdesát.

 Líbačka na zemi.

V první scéně snímku sledujeme, jak učitel přednáší něco zapáleně své třídě. Na tabuli kreslí nějaké matematické vzorce a doslova hoří pro vysvětlovanou látku, a tak si ani nevšimne, že se třída začíná smát a fandit a že se za ním na zemi začínají muchlovat dva žáci. Tedy žák a žákyně samozřejmě. Učitel si nevšimne alespoň do chvíle, než o válející se dvojici zakopne a spadne na zem.

 Pusinkování je tam dost.

V tu chvíli si prófa uvědomuje, že je na tom se ženami vlastně docela blbě, a rozhodne se, že je potřeba s tím něco udělat. Proto zajde za vědcem a společně dají dohromady přístroj, který je schopen vyrobit dívku snů. Po několika prvních nezdarech se jim skutečně daří vytvořit dívku, která je dostatečně krásná. Kdybyste si mysleli, že tohle bude nějaká exploatace, budete na omylu.

 Chlapi jsou tam divní.

Hned následující snímky Herschella Gordona Lewise se vyznačují tím, že v nich nahota hraje docela důležitou roli, ať už se jedná o film The Ecstasies of Women nebo erotický western Linda and Abilene. Bohužel film „How to Make a Doll“ nic ze sexploitation nemá a díky tomu se jedná vlastně o nezáživnou a nezajímavou podívanou, která se odehrává na velmi omezeném prostoru.

 Herschell Gordon Lewis.

Herschell Gordon Lewis točil brakové filmy, díky tomu se stal také tak známým, i když v poměrně omezené komunitě. I tenhle režisér má však opravdu slabé kousky a snímek „How to Make a Doll“ je pro mě jedním z těch nejslabších. Je to jednoduše docela nuda, kde se nic moc neděje a kde prostě nestačí, že se zde objeví pár celkem hezkých holek v bikinách. To je hodně málo.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (béčka, komedie)


Přidat komentář