Let Us Prey (2014)

60%
Měli by se modlit, aby vůbec pochopili, o co vlastně jde.

Let Us Prey

Irsko, Velká Británie, 2014, 92 minut

 

Režie: Brian O'Malley

Scénář: Fiona Watson, David Cairns a Brian O'Malley

Hrají:

Liam Cunningham (Six)

Pollyanna McIntosh (Rachel Heggie)

Bryan Larkin (Jack Warnock)

Hanna Stanbridge (Jennifer Mundie)

 

I když je snímek „Let Us Prey“ v překladu „Nechte nás se modlit“, tak po prvních minutách rozhodně nebudete mít pocit, že se jedná o náboženský horor. Přesto do tohoto žánru přece jen zapadá, ale primárně je to akční horor, který před vámi bude odvíjet příběh jedné malé policejní stanice kdesi na anglickém maloměstě. A rozhodně to není tak špatné, jak to může znít.

 Když něco vidíte poprvé.

Nakonec dojde i na nějakou tu náboženskou mystiku, ale začátek je takový celkem obyčejný. Pěkní policistka je na pochůzce a je jasné, že dojde k nějaké nehodě. Městem se řítí mladík, který má očividně rád rychlost, je tu jeden starší pán, který se promenáduje po silnici jakoby nic, no a pak je tu „náhoda“, která tomu chce, že pán bude mladíkem sražen, a to přímo před zraky policistky. Jenže když ona přiběhne na místo, nárazník je sice zkrvavený, ale sražený muž nikde.

 Když jste svědky dopravní nehody.

Tohle je teprve začátek směny, která neprobíhá tak, jak si policistka představovala. Trochu to může připomenout i mnou nedávno viděný snímek Last Shift, ale dějově je film „Let Us Prey“ přece jen více spřízněný s takovým filmem, jako je Boží armáda. Je ale přece jen komornější a naprosto si vystačí jen s několika málo postavami. I tak se daří budovat celkem děsivou atmosféru plnou krutosti.

 Když potřebujete utěšit.

I když je snímek komorní, rozhodně netrpí problémem levné produkce a na pohled vypadá velmi dobře a velmi kvalitně. Menší množství postav pak spíš jen vede k tomu, že je dosaženo efektu tísnivosti, který je spojen s velmi povedenou atmosférou. Skoro mi ale přišlo škoda, že se snímek místy snaží být za každou cenu cool, přitom vážnější pojetí by mu sedlo ještě o něco více.

 Když jste fakt nasraní.

Snímek „Let Us Prey“ zůstává celkem příjemným překvapením, které nám přišlo z britských ostrovů a Irska, snímek, který je celkem nápaditý ve svém provedení, a to i v rámci gore, které je až nečekaně dobré a je ho nečekaně dost. Tohle je prvek, který se mi velmi zamlouval a který film ještě o něco oživil. Když nechcete nic náročného, ale takovou příjemně temnou hororovou zábavu, snímek „Let Us Prey“ vám to nabídne.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (gore, survival, satan)


Přidat komentář