Rallye smrti: Peklo na zemi (2012)

30%
Třetí díl má alespoň trochu nějakou zápletku a také proto ho hodnotím lépe než díl předchozí "Rallye smrti 2".

Rallye smrti: Peklo na zemi

Death Race: Inferno

USA, 2012, 106 minut

 

Režie: Roel Reiné

Scénář: Tony Giglio a Paul W. S. Anderson podle postav Roberta Thoma a Charlese B. Griffitha

Hrají:

Luke Goss (Carl Lucas)

Ving Rhames (Weyland)

Danny Trejo (Goldberg)

Dougray Scott (Niles York)

 

A máme tu pokračování snímku Rallye smrti 2. Stejně jako v předchozím případě, i tohle je prequel ke snímku „Rallye smrti“, který natočil Paul W. S. Anderson v roce 2008 na základě snímku Cesta gladiátorů 2000. Anderson zůstal u toho, že je producentem, ale fušoval i do scénáře, jak je jeho zvykem. Jedná se v podstatě o přímé pokračování k filmu Rallye smrti 2. Navazuje se tam, kde se skončilo, jen nám jsou některé události představeny ve zkratce, aby se mohlo změnit prostředí a nebylo tak zásadně poznat, že snímek je kopií filmu, který byl sám o sobě vlastně už kopií kopie.

Souboj v jeskyni nesmí chybět.

Obě dvě pokračování filmu „Rallye smrti“ jsou si velmi podobná a najdete zde i stejné prvky. Scény mimo tratě, kde se mezi sebou utkávají gladiátoři, tentokrát jsou to místo chlapů i ženy, aby bylo vidět, že inovace je v případě snímku skutečně na úrovni. Naprosto nově pak vyznívá scéna s plamenometem, když ho v ruce místo chlapa třímá ženská. Podobně inovativních prvků je tam více. Místo toho, aby auta explodovala sama, budou explodovat díky raketám, apod. Už jsem mluvil o tom, že si libuji v sarkasmu?

Že by brácha Martina Freemana? Ten vpravo...

„Rallye smrti: Peklo na zemi“, což je mimochodem těžko pochopitelný název už v angličtině, protože nějaké to inferno se moc nekoná, je snímkem, který ještě více vykrádá „Rallye smrti“. S původním snímkem Cesta gladiátorů 2000 to má společnou pouze postavu Frankensteina, ale ani omylem ten úžasný styl, tu atmosféru, která ze sedmdesátkového filmu čišela. Je to jen akční jízda, která se tváří moderně, sexy, ale přitom na ní není nic speciálního. Asi už jsem to někde psal, ale podívejte se na trailer k filmu „Rychle a zběsile 6“. Ten je sakra cool a sakra akční, stejně jako film samotný, i když ten je přece jenom mírně rozvleklý.

Těch sexy koček je ještě víc než v předchozím díle.

Ve filmu jsou rozváděny klasické motivy toho, kdo je za maskou a komu ublíží tím, že neprozradí svou identitu. Je zde pak žena, která je pořádně naštvaná a kterou si hlavní hrdina musí udobřit. Z toho pak vzejde i jediná úsměvná scéna, která však není nic speciálního. Vlastně je úsměvná především pro hlavního protagonistu. Jinak jsme zase ve vězení, které je trochu jiné, v prostředí, které je trochu nové, a důležitou roli hraje milionář, který si chce závody dělat podle sebe.

Bez plamenometu by to nemohlo být inferno.

„Rallye smrti: Peklo na zemi“ není filmem, který nějak rozšíří vaše obzory, ani nebudete mít pocit, že jste jím byli nějak oslněni. I když je to moderní akční film, nějak skvělé scény zde prostě nečekejte. Je to jen podprůměrná práce, která krvácí scénářem, kde není nic nového, nic inovativního. Konec trilogie, která vykrádá samu sebe, protože nebyla schopna ani trochu využít nápady z původního filmu z roku 1975.

Hororové filmy (béčka, survival, vrazi)

Recenzovaný titul můžete objednat online na DVD.
DVD


Přidat komentář