Resident Evil: Zatracení (2012)

50%
V téhle animované podobě je "Resident Evil" stejný jako v té hrané. Je průměrný.

Resident Evil: Zatracení

Biohazard: Damnation

Japonsko, 2012, 100 minut

 

Režie: Makoto Kamiya

Scénář: Shotaro Suga

Dabují:

Matthew Mercer (Leon S. Kennedy)

Dave Wittenberg (Buddy / Alexander „Sasha“ Kozachenko)

Wendee Lee (Svetlana Belikova)

Val Tasso (JD)

 

I když je původní název trochu odlišný – „Biohazard: Damnation“ – a nevyskytuje se v něm spojení „Resident Evil“, přesto má tento film k dané sérii velmi blízko, ale nikoli k sérii filmové, ale spíše k sérii herní. „Biohazard“ je totiž původním japonským názvem herní série „Resident Evil“. Již první film, na který „Resident Evil: Zatracení“ navazuje, byl adaptací herní série. Jednalo se o snímek Resident Evil: Rozklad, který využíval postav Leona S. Kennedyho a Claire Redfield. Claire je dobře známá i z hrané filmové série, ale její charakter zde byl přece jen upraven.

Tohle musí bolet.

„Resident Evil: Zatracení“ se mnohem více drží herní předlohy, a to také především proto, že se nejedná o snímek hraný, ale je to snímek animovaný. 3D animace tu vypadá velmi dobře a místy máte skutečně pocit, že animace už je na takové úrovni, že by se klidně dala nazvat realistickou. Japonci ukazují, že mají technologie, kterými je možné udělat úžasná videa, ale zároveň si je šetří pro nepříliš povedené snímky.

Tohle bude bolet.

„Resident Evil: Zatracení“ je celkem průměrný snímek, u kterého je právě animace to, co z něj dělá něco speciálnějšího. Ve chvílích, kdy se na scéně objevují zmutované čtyřnohé bestie známé například z Resident Evil: Apokalypsa, budete žasnout. Jejich náběhy na diváka vypadají celkem efektně, stejně jako různá zpomalení obrazu, trochu matrixovská, která jsou zde hlavně pro případy 3D promítání. Vzhledem k tomu, že na to se u nás nedostalo, můžete si to případně užít na 3D televizi, pokud ji vlastníte a pokud si film pořídíte ve 3D verzi. Tato verze by ale zatím měla být výlučná pro Japonsko.

Jak dlouho budou žít?

Příběh filmu „Resident Evil: Zatracení“ není nic komplikovaného. Leon S. Kennedy je vyslán na misi, z které je odvolán ještě rychleji, než vůbec začne. Sám se přesto rozhodne, že na místě zůstane a odhalí, co se skrývá za událostmi a za použitím biologických zbraní ve válečné zóně. Je to pak především boj na život a na smrt, co sledujeme, kdy právě grafika je tím, co filmu přidává. O příběh opravdu zase tolik nejde. Lepší příběhy jsem viděl v krátkých videích u „Stracraftu“.

Tenhle to zvládne levou zadní.

Myslím, že „Resident Evil: Zatracení“ je snímek, který dokáže diváka zaujmout, pokud netoužíte po něčem, co vám rozšíří obzory, ale užijete si tu animaci, která prostě stojí za to. Vypadá prostě výborně. Ale je to jen pozlátko, pod kterým není nic moc zásadního. Skoro, jako kdyby se jednalo o záznam ze hry, kterou odehrál nějaký hodně dobrý hráč na velmi výkonné konzoli. Nečekejte rozšíření příběhu, který znáte z ostatních filmů „Resident Evil“, ale pokud jste fanoušci hry, tak v tomhle případě se jedná v podstatě o poměrně rozsáhlý bonus ke hře.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (zombie, příšery, vrazi)


Přidat komentář