Řežba v Tombstone (2013)

40%
Moje touha po hororovém westernu byla naplněna akčním moderním westernem, který rozhodně nenaplní hororová očekávání.

Řežba v Tombstone

Dead in Tombstone

USA, 2013, 100 minut

 

Režie: Roel Reiné

Scénář: Brendan Cowles a Shane Kuhn

Hrají:

Danny Trejo (Guerrero)

Mickey Rourke (Kovář)

Anthony Michael Hall (Red Cavanaugh)

Dina Meyer (Calathea Massey)

 

Na Dannyho Treja mám v poslední době docela štěstí. Ono to není zase něco tak náročného. Tenhle téměř sedmdesátiletý borec už toho natočil tolik, že nelze pochybovat o tom, že si místo mezi béčkovými legendami zaslouží plným právem. Přesto ve své agilnosti nepolevuje a během roku je schopen natočit téměř 30 filmů, což je neskutečné. Jasně, většinou jsou to vedlejší role, ale stejně, tohle se počítá. Navíc obvykle hraje akční role, což je na jeho věk opravdu úctyhodné.

Tohle nebude šerif správňák.

Tentokrát si hlavní roli zahrál, protože na něj připadala role zabijáka, který přichází přímo z pekla, aby se pomstil. Ale začněme pěkně od začátku. Guerrero – jak originální jméno – je hlavou bandy. Hraje ho právě Trejo. Jenže tenhle frajer je zrazen vlastním nevlastním bratrem a zastřelen. S tím, že ho zradí i zbytek bandy. V pekle si ho chce podat Mickey Rourke, který si zahrál samotného Lucifera. Po troše mučení ale tenhle kovář přistoupí na Guerrerovu nabídku. Guerrero má dvacet čtyři hodin na to, aby zabil všech šest šmejdů ze své bývalé bandy. Když to stihne, vykoupí svou prašivou duši. Akce může začít.

Trejo je prostě drsňák.

Režie tohoto spíše než hororového, tak akčního westernu s hororovými prvky se ujal Roel Reiné, kterého celkem dobře známe jako režiséra filmů Rallye smrti 2 a Rallye smrti: Peklo na zemi. V režisérském stylu ho poznáte. Je to hodně na efekt. Jsou zde zpomalované scény, záběry na pistolníky, které jsou až příliš zdlouhavé, hlasitá hudba, detailní záběry, které jsou zbytečné. Všechno prostě má vést k tomu, aby se jednalo o pořádnou akci z Divokého západu.

Dabovaný Mickey Rourke.

Co mě skutečně dostalo, to je předabovaný Mickey Rourke. Měl jsem pocit, že předabovaný byl jen v pekle, ale možná se pletu. Tohle je ale opravdu výborná role pro člověka, který klidně odmítl „Expendables 2“, protože měl jiné věci na práci. „Řežba v Tombstone“ je dle mého názoru film, který je pod jeho úroveň, ale možná už nemá tak na výběr. Velké role už mu nikdo moc dávat nebude.

Ani žena nesmí v takovém příběhu chybět. Žena, co se vyrovná všem těm frajerům.

„Řežba v Tombstone“ je westernem, který se snaží být adrenalinovou jízdou, ale jako žánrový snímek není nijak vybočující. Ten nápad s vykoupením se z pekla není úplně špatný, ale asi by se mi víc líbilo, kdyby musel Guerrero postupovat od jednoho pistolníka až k samotnému bossovi. Bylo by to epičtější a symboličtější Navíc ta hudba je prostě špatně vybraná. Tohle je hudba pro akci, ne pro western. Ve westernu elektronickou hudbu moc mít nechci.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (béčka, vrazi, satan)


Přidat komentář