Sin City: Rodinný hodnoty

75%
"Sin City: Rodinný hodnoty" rozhodně nejsou nejsilnější knihou série, spíše se jedná o takovou oddychovku, která navnadí na další příběhy.

 

Sin City: Rodinný hodnoty

Vydalo nakladatelství Comics Centrum, 2010, 149 Kč (paperback), 299 Kč (brožovaná)

 

Scénář: Frank Miller

Kresba: Frank Miller

 

„Sin City: Rodinný hodnoty“ pravděpodobně nebudou patřit k těm sbírkám, které si člověk v sérii zapamatuje. Není zde tak silný příběh jako v komiksu Sin City: Ten žlutej parchant, chybí zde i „klaďas“ Marv, díky kterému si zamilujete „Sin City: Drsný sbohem“. Kdo se vrátil, to je Dwight, který předvedl to nejlepší v komiksové sbírce Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil. Dwight sám o sobě je skvělá postava, navíc ve spojení s Miho vzniká dokonalá dvojice, kterou stojí za to sledovat.

Obálka českého vydání komiksu Sin City: Rodinný hodnoty.

S komiksem „Sin City: Rodinný hodnoty“ je jeden základní problém. Je to taková jednohubka, která je sice rozprostřena na 128 stran, ale jak je u Franka zvykem, některé strany jsou bez textu, nebo je ho tak málo, že se čtou v podstatě samy a jsem si jistý, že jen málo čtenářů čte komiks tak, že věnuje přijatelný a odpovídající čas každému políčku, aby si vychutnali nikoli pouze text, který čtou, ale zároveň i kresbu, která jim dokresluje vše ostatní. „Sin City: Rodinný hodnoty“ je komiks, který je přečtený skutečně za chvíli, což vzbuzuje dojem, že se vlastně nic moc nestalo.

Ukázková strana českého vydání komiksu Sin City: Rodinný hodnoty.

Druhým faktem je, že ono se opravdu vlastně ani tolik nestane. Je nám předestřeno, že Dwight má vyřešit nějaký problém, postupně je nám odhalováno, co se stalo, abychom v závěru byli uvědomění o tom, co se ve skutečnosti stalo a proč si vlastně Dwight vyšlápl na pár gangsterů ze Sin City. Ten příběh není nijak velký, ale jde hlavně o to, že je to příběh mafiánský, kde Frank příjemně snoubí moderní noir právě s gangsterským filmem klasického ražení „Kmotra“. Pravda, z té gangsterky ani noir tu zase není tolik, ale společně je to propojeno do přijatelného slepence, který drží pohromadě a nenudí.

Ukázková strana českého vydání komiksu Sin City: Rodinný hodnoty.

O sérii „Sin City“ je možné říct, že si drží celou dobu laťku hodně vysoko. Může za to skvělý styl kreseb, ale i Frankův smysl pro vyprávění příběhů. Ten na chvíli ztratil v mnou zatracovaném komiksu „Holy Terror“, ale „Sin City“ je prostě ukázkou toho, že příběh i kresba jsou v dokonalém souladu. Jsou zde však některé příběhy, které jdou mírně pod laťku, kterou nastavily výše popsané silné příběhy série. „Sin City: Rodinný hodnoty“ je jednou ze sbírek, která je mírně pod úrovní, mírně pod průměrem série, ale skutečně se nejedná o nijak špatný komiks, který by celou sérii srážel do kolen.

Ukázková strana českého vydání komiksu Sin City: Rodinný hodnoty.

Jak jsem již výše psal, jsou to právě Miho a Dwight – dle mého názoru Frankova oblíbená postava – kteří tenhle příběh drží nad vodou. Některé Dwightovy hlášky jsou skutečně parádní, člověk se zasměje. Navíc to, co dokáže Miho na bruslích, to je skutečně inspirativní. „Sin City: Rodinný hodnoty“ vás asi nepošlou do kolen jako třeba Sin City: Ten žlutej parchant, ale přesto se jedná o dost dobrý komiks na to, abyste o něj měli projevit zájem a přečíst si ho.

 

Hodnocení: 75%

Hororové knihy (komiks, vrazi)


Přidat komentář