Sledujte filmy legálně a zadarmo

V tomto článku bych vám v krátkosti představil dvě databáze filmů, kde můžete hororové snímky v angličtině sledovat v plné verzi a zadarmo.

 

Filmy už se natáčejí déle než sto let, a tak se u některých stalo, že je možné je distribuovat zdarma. Na internetu najdete spoustu možností, jak se dostat i k placeným filmům, ale pojďme se dneska podívat na některé internetové stránky, kde jsou legálně uveřejňované filmy a kde je možné je sledovat zdarma.

Fenoménem internetu je YouTube – videa sem můžete nahrávat, pouštět si je, najdete zde upoutávky snad na všechny filmy, domácí videa, apod. Kromě toho jsou zde také filmy plné. Ano, když budete dobře hledat, můžete narazit na snímky, které nikde jinde ani nenajdete, alespoň ne oficiálně. Různí lidé si zde zakládají vlastní kanály, na kterých mají videa různých podob. Jeden kanál si založila i filmové společnost Troma.

 

YouTuba kanál studia Troma

Adresa: http://www.youtube.com/user/Tromamovies

Studio Troma má už 40 let a tak se rozhodlo vytvořit na svém YouTube kanálu celkem zajímavou sbírku filmů. Nejedná se pouze o filmy, které natočil sám Lloyd Kaufman nebo jeho přátelé, ale i filmy, které Troma produkovala, případně je zde zveřejňuje z jiného, legálního důvodu. Najdeme zde třeba i snímek „Bílá zombie“, který Troma určitě nemohla produkovat. Kromě toho je zde ale téměř 200 dalších filmů především béčkové produkce z různých časových období. Chybí zde však filmy jako „Toxický mstitel“, „Atomová střední“ nebo Tromeo and Juliet. Pokud ale sháníte nějaké zajímavé béčko, něco se zde pro vás určitě najde.

 

Troma udělala skvělý krok ke svým fanouškům a rozhodla se, že místo toho, aby se s nimi soudila za kopírování, nabídne jim snímky zdarma. Kromě Troma kanálu na YouTube jsou zde i specializované filmové databáze, které nenabízejí informace o filmech, ale rovnou filmy samotné.

 

Béčková databáze filmů

Adresa: http://www.bmovies.com/horror

Velmi zajímavá databáze, kde najdete béčkové filmy různých žánrů, konkrétně se jedná o horory, kung fu filmy, sci-fi, westerny a nezávislá béčka. Těch hororů je zatím asi sto, ale myslím, že postupně budou přibývat. Najdete zde takové kousky jako „Bad Taste - Vesmírní kanibalové“, „Karneval duší“ nebo Dementia 13. Kousky, které u nás vycházejí na levných DVD, si zde můžete prohlédnout ještě levněji. A možná najdete i něco, o čem jste nikdy neslyšeli, ale co vás zaujme.

 

Kanálů existuje určitě větší množství, ale chtěl jsem představit dva, o kterých vím a které jsou poměrně obsáhlé. Navíc se filmy docela liší a najdete na každém kanálu trochu jiné pecky. Kdybyste o nějakém kanálu sami věděli, dejte nám vědět. Můžeme si tu udělat zajímavý přehled všech filmů zdarma. Většinou je ale problém s tím, že filmy vyžadují dobrou znalost angličtiny.

Soutěže, akce, zajímavosti (béčka)


Přidat komentář