Texaský kat (2011)

40%
Od dobrého hereckého obsazení nesmíte vždy čekat skvělý film. Někdy dostane jenom film špatný, který nevyužije nic, co je mu dáno.

 

Texaský kat

Texas Killing Fields

USA, 2011, 105 minut

 

Režie: Ami Canaan Mann

Scénář: Don Ferrarone

Hrají:

Sam Worthington (Mike Souder)

Jeffrey Dean Morgan (Brian Heigh)

Jessica Chastain (Pam Stall)

Chloë Grace Moretz (Ann Sliger)

 

Ami Canaan Mann rozhodně není nijak známá režisérka, i když má známého tatínka (Michael Mann), a „Texaský kat“ je jejím prvním skutečným filmem. Don Ferrarone zase není nijak vyhledávaný scénárista, i v jeho případě je „Texaský kat“ prvním filmem, který pro plátna napsal. Přesto mají tihle dva v titulcích hned na prvních čtyřech místech jména, která nelze považovat za druhou ligu. Sam Worthington, Jeffrey Dean Mrogan, Jessica Chastain a moje krásná oblíbenkyně Chloë Grace Moretz rozhodně nepatří ke špatným hercům. Více méně. Co tedy z této spolupráce vlastně vzniklo za film?

Dneska se bude střílet. Trochu.

Bojím se, že problém je skutečně na straně režisérky a scénáristy. Tihle dva vytvořili film, který má potenciál, ale v konečném důsledku není tento potenciál využit. Ono je skvělé natočit film se sériovým vrahem nebo s nějakým psychopatem, ale musí se to umět. Mlčení jehňátek je skvělý film, protože je v něm ještě větší psychopat, než ten, po kterém se pátrá. Zodiac je dobrý film pro svůj investigativní přístup. Každý podobný film musí mít něco, co z něj dělá něco víc. Jenže to právě film „Texaský kat“ nemá.

Možná se bude střílet trochu víc.

Problém je, že film, ač se chvíli snaží vypadat jako „Kriminálka Las Vegas“, pak zase jako drsný policajtský buddy movie, nefunguje ani v jednu chvíli. Nakonec se mění na snahu najít vraha, což je vlastně jediná chvíle, kdy se s ním dostáváme do konfrontace. Jinak je snímek v podstatě vyprázdněný a chybí zde jakýkoli zajímavější děj, který by diváka držel v napětí, který by ho přiměl těšit se na každou další sekundu.

Chloë je prostě moje oblíbenkyně.

Sledujeme dvojici policistů (Wothington a Morgan), kteří řeší případy. Je to v podstatě jako hodný a zlý polda. Docela bych si je dokázal představit v opačném gardu, ale budiž. Pracují na jednom velkém případu, s kterým nemohou pohnout, případu, který je nakonec zavede do texaských polí, místa, kde na první pohled nic nežije, ale zároveň místa, které je neskutečně nebezpečné. Jenže právě sem je zatažena mladá holka (Chloë), kterou si Morganova postava oblíbila. Musí se tedy do vražedných polí vydat za každou cenu.

Co asi v texaských polích najdou?

Nakonec film zklame i v tomhle případě. Není zde žádné potřebné napětí, nejsou nijak využity scenérie, které jsou krásné a zároveň nebezpečné, přesně jak film slibuje. Jenže vše je podáno tak sterilně! Film, jako kdyby se odvíjel v jednom tempu, které je narušeno jen nějakým tím výstřelem, ale tohle k dobrému napínavému thrilleru rozhodně nestačí. Vykreslování postav je ucházející, ale nakonec spíš samoúčelné. Škoda, protože zrovna tenhle film vypadal hodně slibně.

 

Hodnocení: 40%

Hororové filmy

Recenzovaný titul můžete objednat online na DVD.
DVD


Přidat komentář