Žralokonádo (2013)

50%
Docela dobré béčko, které se pyšní několika naprosto nezapomenutelnými scénami.

Žralokonádo

Sharknado

USA, 2013, 86 minut

 

Režie: Anthony C. Ferrante

Scénář: Thunder Levin

Hrají:

Ian Ziering (Fin Shepard)

Tara Reid (April Wexler)

John Heard (George)

Cassie Scerbo (Nova Clarke)

 

Tohle obsazení je skutečně správně ujeté. Steve z „Beverly Hills 90210“, Kevinův otec ze „Sám doma“ a Vicky z „Prciček“. Tohle je kombinace, která stojí za to, ale ono se stačí podívat na název filmu a uvědomíte si, že herci jsou ještě to nejméně ujeté, co budete sledovat. „Žralokonádo“? Opravdu? Ten název v češtině je ještě příšernější než ten anglický, ale aspoň je zachována logika celého tohohle počinu.

To je žralok! Já vím!

Thunder Levin je scénárista, který si s příběhem moc velké starosti nedělá. Sem tam – vlastně většinou – vykrádá jiné tvůrce, ať už filmem Atlantic Rim anebo AE: Apocalypse Earth. Nutno ale říct, že v případě snímku „Žralokonádo“ – to je vážně příšerný název! – je velmi originální. Řekl si, že vezmu tu největší blbost, co ho napadne a převede ji do celovečerního filmu. Díky tomu, že se žraloci už mohou objevit v podstatě všude, proč je nešoupnouti do vzduchu?

Už prší!

Ve snímku jde o to, že se trochu zblázní žraloci a začínají dělat divné věci. Vyskakují z vln, útočí na lidi na pevnině, ale především doslova padají z nebe, protože je tornádo, které se právě prohání oblastí, nabere a na pevnině je vypustí. Jako kdyby si příroda skutečně hrála s lidmi a chtěla jim dát najevo, že nejsou před ničím v bezpečí. No není to skutečně debilní a zároveň úžasný nápad?

Béčko jak má být. Možná déčko.

Na tohle si netroufne každý a já jsem docela rád, že se tvůrci a producenti rozhodli, že do tohohle půjdou. Ano, jsou zde špatné herecké výkony, jsou zde hnusné triky, které vypadají blbě na všechny pohledy, a to bych hodně mohl mluvit o dialozích, které jsou vesměs ubohé, ale to všechno je vykoupeno tím, jak krásně je snímek ujetý. Žraločí tornádo, sakra, vždyť to je opravdu výborný nápad.

Ukopl jsem si nohu!

Ten film se jmenuje „Žralokonádo“, a tak je myslím docela jasné, co od něj máte čekat. Nekoukejte na něj, pokud očekáváte víc. Nic víc nedostanete. Herci, kteří jsou za zenitem, ale stávají se zde hvězdami, žraloci, kteří na vás mohou vyskočit ze všech možných i nemožných míst. Přesně tohle dostanete, a když přistoupíte na to, jak nepravděpodobné a nesmyslné to je, tak se budete bavit. Příšernost na pozdní večerní vysílání, u které můžete usnout, ale stejně tak dostat i zážitek nevídaný.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (příšery, béčka, zvířata)


Přidat komentář