Bloody Xmas 2014 se blíží!

Nezapomeňte si včas zajistit vstupenky na tuhle jedinečnou hororovou akci, která se tradičně koná v Chotěboři tentokrát od 14. do 17. listopadu 2014.

Jako hororový web si nemůžeme odpustit upozornění na to, že se blíží jedna z největších hororových akcí, které se v České republice konají. Prestižní festival hororu s tradicí a vzácnými hosty proběhne 14. - 17. 11. v Chotěboři v hotelu Fantazie. Hlavními tématy jsou oslava 10. výročí zombie komedie Choking Hazard, slovenský horor a horor na pomezí fikce. Festival Bloody Xmas láká na dvě programové linie - přednáškovou a filmovou, ale také na velkou hernu videoher a deskových her.

Témata přednáškové linie

  1. 10. výročí uvedení snímku Choking Hazard do kin připomene režisér Marek Dobeš a kapela Green Monster, která nahrála jednu z písní filmu. Green Monster zahraje na koncertu spolu s dalšími kapelami. Koncert je přístupný i samostatně.
  2. Slovenský horor budou reprezentovat režisér a herec Jaroslav Mottl a tvůrci letošního filmu "Socialistický Zombi Mord".
  3. K hororu na pomezí fikce proběhne několik přednášek, představí se etnolog a folklorista Petr Janeček, ve filmové části programu se účastníci dočkají i řady projekcí.

Jediný opravdový hororový festival v České republice přináší opět bohatý program a zajímavé hosty, stejně jako v minulých letech, kdy přivítal například režiséra a producenta Lloyda Kaufman z filmového studia Troma, oblíbeného klasika Juraje Herze (např. Spalovač mrtvol, "Panna a netvor" či "Upír z Feratu"), Petra Jákla ml. (režisér filmu "Kajínek") nebo několikanásobného držitele Českého lva za kameru - kameramana Jaroslava Brabce, rovněž režiséra filmu "Krvavý román". (Jak si tak čtu seznam těch různých filmů, začínám mít pocit, že mám opravdu ještě so dohánět.)

Bloody Xmas 2014

Letošní hosté Bloody Xmas

Festival se neomezuje jen na projekce a přednášky, ale snaží se představit i osobnosti, bez kterých by to nemělo pořádnou šťávu. Tyto osobnosti nebudou na Bloody Xmas chybět ani letos, a tak se můžete těšit především na následující hosty.

Marek Dobeš

Marek Dobeš

Vystudoval UK - filmovou kritiku. Pracoval pro časopisy "Cinema", "Premiere", "Kinorevue" a pro "TV magazín Kinobox". Spolupracoval s MFF v Karlových Varech a Febiofestem. Jako producent, režisér a scenárista pracoval s ČT ("Byl jsem mladistvým intelektuálem", seriál "Místo nahoře"), Novou, Warner Bros., Bontonfilmem (Choking Hazard). Napsal scénář k filmu "Kajínek". Pracuje jak kreativní ředitel agentury Alfedus.

Petr Janeček

Petr Janeček

Český etnolog a folklorista, odborník na městské legendy a lidový horor. Napsal knihu "Černá sanitka", podle které byl natočen stejnojmenný televizní seriál.

Tomáš Baldýnský

Tomáš Baldýnský

Filmový publicista, scénárista a jeden z průkopníků extrémně černého humoru na českém internetu. Od roku 2003 byl jednou z ústředních postav rozhlasového pořadu "Odvážné palce" o filmových premiérách, v letech 2006-2008 byl předsedou Rady Fondu ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie. Od roku 2012 působí jako kreativní producent Filmového centra České televize. Světu hororu vzdal poctu dvakrát - to když se mihl ve filmech "Byl jsem mladistvým intelektuálem" a Choking Hazard režiséra Marka Dobeše. Na festivalu Bloody Xmas usedne v porotě, která vyhodnotí soutěž neprofesionálních a studentských filmových hororů.

Jaroslav Mottl

Jaroslav Mottl

Slovenský herec, režisér, producent a majitel divadla Maska. Televizní diváci ho znají především z rolí chuligánů, kriminálníků, agresorů a také z mnoha slovenských seriálů a telenovel. Pozornost fanoušků hororu upoutal až v roce 2013, kdy napsal, natočil, produkoval a do kin vypustil svůj vlastní film - horor Attonitas, který uvede na letošním Bloody Xmas v tématu Slovenský horor / Na hranici fikce!

Bloody Xmas 2014

Vybrané filmy ovládnou další sál, loni se například osvědčily projekce starých hororových filmů z VHS, ale účastníci uvidí i novější filmy. Po celou dobu bude k dispozici výstava hororových obrazů a velká herna desítek videoherních konzolí a počítačů, deskových a karetních her s turnaji o ceny.

Bližší informace o programu, hostech, ubytování a místě konání najdete na webu festivalu www.bloodyxmas.cz.

Festival pořádá společnost Alfedus, ve spolupráci s neziskovým občanským sdružením SFK Avalon.

 

Novinky


Přidat komentář