Boin-n-g (1963)

35%
Herschell Gordon Lewis a jeho spojení nudismu s groteskou.

Boin-n-g

USA, 1963, 70 minut

 

Režie: Herschell Gordon Lewis

Scénář: David F. Friedman a Herschell Gordon Lewis

Hrají:

William Kerwin (Al Harding)

William R. Johnson (Bob Stevens)

Allison Louise Downe (Francine Johnson)

Christina Castel (Audrey)

 

Když jsem začínal s tím, že chci napsat recenze na všechny filmy Herschella Gordona Lewise, jen jsem tak trochu tušil, co mě vlastně čeká. Přece jen jsem viděl dokument o jeho tvorbě s názvem Herschell Gordon Lewis: The Godfather of Gore. Ale když se teď na ty snímky koukám, mám pocit, že jsem ho přece jen trochu přecenil. Nebo alespoň snímek „Boin-n-g“ to opět dokazuje.

 Co to asi vidí?

Předchozí čtyři snímky, které Herschell Gordon Lewis natočil, se zaměřovaly na lehkou nahotu. Film The Adventures of Lucky Pierre byl groteskou s nahotinkami, filmy Daughter of the Sun a „Natures Playmates“ pak byly takovou podivnou propagandou nudismu, která se ani zdaleka nepovedla. Snímek „Boin-n-g“ je pak kompromisem mezi oběma tématy.

 Oblečené...

Jako kdyby se Herschell Gordon Lewis poučil z toho, co zatím točil, a natočil něco, co bude průřezem jeho dosavadní tvorby. Na začátku filmu „Boin-n-g“ sledujeme dvojici mužů, která si oblíbila snímek The Adventures of Lucky Pierre a chtějí natočit něco podobného. Nejprve je to jen nápad, který ale záhy začnou realizovat. Hlavně sehnat peníze a pak ženy, které se nebudou být svléknout.

 ...a svlečená.

Film „Boin-n-g“ je koncipovaný jako komedie a jsou zde scény, které jsou opět natočeny jako groteska. Mimo jiné se zde pak také propaguje ženská nahota – v tomto filmu skutečně výhradně ženská – která by neměla být problémem a měla by být odhalována. Film má i dramatickou rovinu, kdy se tvůrci filmu snaží o to, aby se jim vrátily peníze. Ale nic velkého v tom skutečně nehledejte.

 Sami neví, co to na tom plátně bylo.

Té nahoty není tolik a trochu se mi líbí, že se film zaměřuje na dramatickou linku, ale to je opravdu tak všechno pozitivní, co se na tom dá najít. Jo, a také to, že ty ženy nejsou uměle vylepšené, ale jsou prostě přirozeně krásné. Na to se moc hezky dívá. Film „Boin-n-g“ rozhodně ale nic nenaznačuje v tom smyslu, že Herschell bude kmotrem filmového gore. To přišlo až o rok později s filmem Krvavá hostina.

 

Hodnocení: 35 %

Hororové filmy (béčka, komedie)


Přidat komentář