Laid to Rest (2009)

50%
Jestli máte rádi trochu té gore podívané, kterou vám přinese docela originální slasherový zabiják, tak si tohle pusťte. Se slabšími povahami to může zamávat.

 

Laid to Rest

USA, 2009, 90 minut

 

Režie: Robert Hall

Scénář: Robert Hall

Hrají:

Bobbi Sue Luther (Princezna)

Kevin Gage (Tucker)

Lena Headey (Cindy)

Sean Whalen (Steven)

 

Robert Hall je v první řadě machr na make up. Jeho dílo jste mohli vidět ve spoustě filmů, jak hororových, tak i jiných. Stačí jmenovat Karanténa, „Duchové Marsu“, Paranormal Activity 2 i Paranormal Activity 3. V roce 2004 se rozhodl, že si natočí film „Lightning Bug“, do kterého by tak nějak promítl svůj život. O pět let později si ale usmyslel, že to chce něco, kde nejlépe prodá to, co umí. Natočí horor, který bude plný gore a kde se vyřádí na mrtvolách, uřezaných končetinách a hlavách a na vnitřnostech. Hned úvodní titulky nám dají jasně na srozuměnou, že půjde hlavně o ty mrtvoly a ne tolik o příběh.

Docela povedené gore, nemyslíte?

„Laid to Rest“ má ale potenciál, aby vznikla celá série. Záleží jen na Hallovi, jak dlouho mu vydrží nadšení a jestli najde nějaký smysluplný příběh. „Laid to Rest“ má příběh docela ucházející, hlavně proto, že tu máme nějaké to tajemství, které je potřeba odhalit. Žena se probouzí v rakvi, neví, kým je, neví proč, ale okamžitě zjišťuje, že po ní jde magor s chromovou maskou lebky na tváři. Magor se jí podle všeho snaží zabít anebo alespoň zabíjí všechny, kteří se ocitnou v její blízkosti. Skoro všechny.

No, jestli jste si mysleli, že po tomhle už nevstane...

Příběh se odehrává během pár hodin, takže je to docela rychlé, jsme svědky toho, jak ChromeSkull vraždí jednoho člověka za druhým, umírání je skutečně drsné, nevybíravé, a pokud se v gore vyžíváte, budete doslova nadšeni. Ale je pravda, že to je tak všechno, z čeho budete skutečně nadšení. Herecké výkony totiž nejsou něco, co by bylo úplně dokonalé. Spíš jak kdybychom se dívali na nadšence, kteří si chtějí zahrát, ale nejsou v tom úplně dobří. Docela je ale snesete, protože v ostatních ohledech má film hodně profesionální look, což vás přiměje se dívat až do konce v naději, že zjistíte něco zajímavého.

Umírání je zde hodně efektní.

Závěr nakonec není tak špatný, hlavně „zrození“ skutečného ChromeSkulla je dost dobré, ale přece jen zde jsou nelogičnosti a zbytečnosti, které mi úplně nesedí. Proč sakra vlezla do mrazáku? A proč se vybavuje s chlápkem, který jí pomáhá zrovna ve chvíli, kdy je magor asi dva metry od nich a oni o něm vědí? Neříkám, že to film úplně sráží, ale přece jen je vidět, že je to všechno dělané hodně na efekt, aby to dobře vypadalo, ale příběh, který všechno spojuje, je jen hodně průměrný a v některých místech plný klišé. Kdy přijíždí policie? Samozřejmě až na konci.

Krví se ani trochu nešetří.

Pokud máte náladu na docela dobré exploitation, „Laid to Rest“ vás může pobavit a myslím, že nebudete moc zklamaní. Jen si tak přemýšlím, jak na tenhle film může navázat další díl. No, někteří magoři podle všeho vstávají z mrtvých v jakémkoli stavu. Já měl ale docela pocit, že ChromeSkull to schytal pořádně zle a doslova se mu roztekla hlava. Mimochodem, hodnotím jako velmi pozitivní, že celý film se ChromeSkullovi nepodíváme do obličeje, alespoň pokud nemá masku, a tak ani netušíme, jak ve skutečnosti vypadá. Nick Principe se tímhle asi neuloží do paměti diváků.

 

Hodnocení: 50%

Hororové filmy


Přidat komentář