Ohlédnutí za rokem 2014 a výhled do roku 2015

Rok 2014 je za námi, a tak se hodí, abychom se za ním tradičně ohlídli a prozradili vám něco z toho, co vás i nás čeká v roce 2015.

Rok 2014 je za námi a je na čase si trochu shrnout, co se nám v tomto roce podařilo, co méně a na čem ještě chceme zapracovat. V roce 2014 jsme trochu změnili značku a server už se nejmenuje Necronomicon, ale Horor Web. Tato změna byla postupná, protože na adrese Horor Web jste nás mohli najít již delší dobu. Změnilo se logo a jako Horor Web nás budete znát i v následujícím roce.

 

Jsem nesmírně rád, že Horor Web jel celý rok bez problémů, nebyly zde žádné výpadky, nic, co by narušilo jeho plynulost. Za to jsem nesmírně rád a musím poděkovat všem lidem, kteří se tvorby Horor Webu účastní. V první řadě je to bratr Roman, který navrhl změnu loga, ale samozřejmě se stará o to, aby Horor Web neustále fungoval. Jeho dílem je i naše tradiční PF.

 

V roce 2014 se nám ale celkem výrazně rozšířil počet přispívatelů a já mám konečně pocit, že už to není jen můj hororový blog. Na stránky dlouhodobě přispívá především svými herními recenzemi Míša Buriánková, která už to s Horor Webem táhne docela dlouho, a já doufám, že jí to ještě nějakou chvíli vydrží, protože číst její recenze je prostě radost.

 

Kromě Míši se nám ale podařilo zlanařit také Honzu Vojtíška, jehož sobotní přítomnosti si nesmírně vážím, protože jeho recenze jsou samozřejmě kvalitní, navíc je to člověk, který hororu nesmírně rozumí, nejen v jeho filmové podobě. Ke konci roku se s několika články přidal opět Jakub Štros, kterému také děkuji, doufám, že přispěje ještě více, a stejně tak děkuji Verče Schreiberové, která je zanícenou fanynkou „Hunger Games“ a také ke konci roku přidala svůj článek.

 

Díky Literární soutěži Necronomiconu, nyní již Horor Webu, jsme našli nového redaktora Michala Matouška, který se zatím profiluje jako znalec Stephena Kinga, na kterého já jsem osobně zanevřel, takže je jen dobře, že někoho takového máme. A třeba přibydou i další jména. Uvidíme. Všem redaktorům ještě jednou děkuji a budu se těšit na každou vaši recenzi!

 

Když už jsem zmínil Literární soutěž Horor Webu, tak velmi brzy oficiálně vyhlásíme již čtvrtý ročník. Určitě je pořád na co se těšit, protože v každém ročníku jsme objevili několik zajímavých autorů, kteří přispívají i do dalších ročníků, anebo se k nám přidali jako redaktoři. Doufám, že další ročník bude podobně úspěšný, když ne kvantitativně, tak alespoň kvalitativně. Na vaše literární příspěvky se těšíme, a pokud potřebujete inspiraci, každou sobotu čekejte jednu z povídek, které se soutěže účastnily v předchozím ročníku.

 

Vzhledem k tomu, že jsme hororový server, jsem rád, že se každý rok můžeme setkávat s novými horory, ale musím přiznat, že jsem z těch loňských, filmových, trochu zklamaný. Je pravda, že jsem rozhodně neviděl všechny novinky, ale to, co jsem viděl, bylo většinou nekvalitní a propadák. Člověk by si měl rozhodně vybírat lépe, ale tak aspoň pro vás vyzkouším to, co za nic nestojí. A pokud bych měl jmenovat něco, co mě letos z hororu opravdu zaujalo, tak na prvním místě nejspíš bude film Honeymoon, líbil se mi i remake 13 Sins a docela mě překvapila komedie A Haunted House 2, které jsem absolutně nevěřil.

 

Neříkám, že tohle je moje topka, je toho hodně, co z roku 2014 ještě chci vidět, a pokusím se, aby i příští rok bylo dostatek aktuální recenzí na nové filmy. Předpokládám, že ty bych pak přenechal ostatní redaktorům, pokud budou mít zájem a pokud se k těm novinkám dostanou.

 

Já se obecně chystám k tomu, že bych postupně svoje působení na Horor Webu omezoval. Doposud jsem psal sedm článků na týden, což je moc. Zatím to snížím na šest, a pokud bude redaktorů dostatek, snad půjdu ještě níž. Píšu toho příliš, takže taky někdy potřebuju malinko vydechnout.

 

Pokud se týká tematického rozložení článků, tak to zůstává podobné. V pondělí se můžete těšit na něco zahraničního, hlavně asi italského a staršího, v úterý něco po roce 2000, ve středu se budu snažit věnovat českým a slovenským hororům a filmům z roku 2013, ve čtvrtek americké horory před rokem 2000 a v neděli novinky z let 2014 a 2015. Změna bude v pátek, kdy se chci dlouhodobě věnovat kaiju snímkům, tedy japonským filmům s monstry. Tohle je něco, co mě nesmírně baví, tak snad se budete bavit i vy. A v sobotu samozřejmě budou dále zveřejňovány povídky z naší literární soutěže.

 

Ostatní autoři se objevují také celkem pravidelně, protože já jsem do pravidelnosti blázen. Honza Vojtíšek má rezervovanou sobotu, takže se na něj můžete každou sobotu večer těšit. Míša a Michal se budou pravděpodobně střídat v úterý, podle toho, jak jim půjde psaní od ruky, no a pro ostatní je vyhrazený čtvrtek. Těch článků tedy bude pořád dostatek.

 

Tak, to je snad všechno, co jsem chtěl říct. Na závěr bych ještě chtěl poděkovat Bontonfilmu za spolupráci, která vedla i k možnosti pořádat na našem webu první soutěž o věcné ceny. V neposlední řadě chci poděkovat vám všem, čtenářům, kteří se zajímáte o horor a které baví číst články, komentovat je a dávat nám nějakou odezvu. Děkujeme a těšíme se na další skvělá setkávání v roce 2015! Nejen u hororové literární soutěže, u našich článků, ale třeba i u dalších soutěží a možná i nějakých filmů.

 

Ať je váš vstup do roku 2015 co nejvydařenější a ty horory, co uvidíte, jsou co nejlepší.

Webové informace


Přidat komentář