Herci

Herci, kteří se svými rolemi nesmazatelně zapsali do kronik

Katharine Isabelle

02'05
2020
Katharine Isabelle
Mladá, hezká, talentovaná, rodící se žánrová nekorunovaná princezna moderního hororu, která má ráda četbu a jízdu na koni. Dříčka, která si tento svůj status upevňuje od základu, ne žádné pozlátko, které se zničehonic objeví v nějakém pomíjivém kasovním trháku a pak hned zase zhasne. Ne, Katharine Isabelle poctivě stoupá na každý schůdek nahoru a dál a dál oblažuje své fanoušky a fanynky, kterým učarovala již jako vlkodlačí puberťačka.
Pokračovat ve čtení...

Leonora Fani

30'12
2017
Leonora Fani
Italská věčně mladá princezna erotického hororu.
Pokračovat ve čtení...

Corey Haim

22'07
2017
Corey Haim
Kanadský herec Corey Haim u hororů začal, stal se mládežnickou hvězdou, někde cestou nahoru však cestu nezvládl, zakopl, upadl a u hororů zase skončil.
Pokračovat ve čtení...

Kari Wührer

14'05
2016
Kari Wührer
Podle rolí v mnohých hororových filmech působí Kari jako citlivá až uťápnutá žena. Jenže chyba lávky, ve skutečnost je přímo opačná.
Pokračovat ve čtení...

Shannyn Sossamon

21'03
2015
Shannyn Sossamon
Za tváří uhrančivě exoticky vyhlížející dívky s řádným ječákem se skrývá všestranná a talentovaná (nejen) herečka.
Pokračovat ve čtení...

Doug Bradley

01'11
2014
Doug Bradley
Herci, kteří se proslaví a do srdcí fanoušků a fanynek zaryjí postavou, jíž maska zakrývá celou jejich skutečnou tvář, to mají vždycky těžké. Doug Bradley patří mezi ně. Narazíte-li na něj ve filmu, možná vám ani nedojde, že je to ten, jenž propůjčil své tělo, uši, rysy tváře a hlas Pinheadovi z „Hellraisera“.
Pokračovat ve čtení...

Christopher Lee

Řekl jsem si, že po dlouhé době by bylo zase záhodno podívat se na život nějaké významné hororové ikony. A když jsem tak o tom přemýšlel, uvědomil jsem si, že už dlouho chci napsat o jedné z největších hereckých hororových legend, naštěstí stále žijících. Pro mě je Christopher Lee skutečně pan Herec, a proto bych mu tímto článkem rád vzdal hold.
Pokračovat ve čtení...

Béla Lugosi

Muž jedné role dalo by se říci o tomto muži, ale tohle by vůbec nebyla pravda. Béla Lugosi se sice nejvíce proslavil svou rolí Draculy, ale byl mnohem všestrannějším hercem, který přesahoval žánr hororu, což ovšem spousta lidí neví a což hlavně spousta lidí nedocenila. Pro ně je Béla pouze Draculou, popř. ještě sluhou Ygorem ze dvou dílů frankensteinovské série.

Pokračovat ve čtení...