Preacher: Křižáci

80%
Jesse se dostal na válečnou stezku se samotným bohem, ale zatím se musí vyrovnávat s tím, že jeho kámoše unesla jedna pořádně ujetá organizace.

 

Preacher: Křižáci

Vydalo nakladatelství BB/art a Crew, 2008, 399 Kč

 

Scénář: Garth  Ennis

Kresba: Steve Dillon

Obálky: Glenn Fabry

 

Ve sbírce „Kazatel: Lovci“ jsme se seznámili s dekadencí San Francisca a rozloučili jsme se s hrdiny v situaci, která není právě záviděníhodná. Tulip a Jesse zůstávají spolu, ale Cassidy, aby pomohl svému parťákovi, se vydává za Jesseho Custera. Kromě toho, že to pro něj znamená bezplatný výlet do Francie, seznámí se také s pohostinností Grálu, organizace, která má velmi zajímavé cíle.

Obálka českého vydání komiksu Preacher: Křižáci.

Grál je organizace, která po století udržuje na životě jednu linii, které není dovoleno zemřít. Rodovou linii samotného Ježíše Krista. Znamená to, že musí udržovat linii čistou, což může vést jen k jedinému. No, specialisti na genetiku si domyslí, ostatní si prostě přečtou, co za spasitele má přijít na Zemi. Ano, na to se totiž Grál ve skutečnosti chystá. Rok 2000 je rokem Armageddonu, kdy povstane nový Mesiáš, aby celou planetu spasil. Herr Starr, člen Grálu, má však trochu jiný plán. Tak kdo by se mu divil, když viděl budoucího Mesiáše z čisté rodové linie.

Ukázka z českého vydání komiksu Preacher: Křižáci.

Jesse hledá boha, ale proto, že se za něj parťák vydává a zachránil mu tak kůži, rozhodl se, že Cassidyho musí najít, což znamená hatit plány nejen Grálu, ale také Starrovi, člověku, který se stane jeho věčným nepřítelem. Až do konce. Jesse se s Tulip vydává do Francie, aby se cestou dověděl něco o svém otci a trochu si tak ujasnil, co vlastně chce. Ve Francii však dochází k zásadnější události – Jesse Tulip nechá samotnou, protože prostě nechce, aby zemřela. Zdrhne jí, aby Cassidyho zachránil sám.

Ukázka z českého vydání komiksu Preacher: Křižáci.

Francie je místem, kam se Cassidy a nejspíš ani Jesse nikdy nebudou chtít vrátit. Garth Ennis zase ukázal, jaký má dar na postavy, hlavně na násilné charaktery, což se odráží v podobě jednoho vykastrovaného italského mafiána, který má o své kastraci docela dlouhou přednášku, ale také v podobě praotce DAroniqua, který se musel inspirovat u Monty Pythonů. Ennisovu sečtělost a smysl pro ironii a satiru si můžete užít na lodi, na které přijíždí Svatý zabiják. Všimněte si i toho stylu, v jakém připlouvá.

Ukázka z českého vydání komiksu Preacher: Křižáci.

„Preacher: Křižáci“ jsou komiksem, který nás opět, i když jen na první pohled, odvádí od hlavní linie, tedy hledání boha, ale můžeme si být jistí, že se mu dostáváme přece jen trochu blíž na stopu, protože se setkáváme s jedním z jeho dětí. Nakonec se ukáže i bůh sám, protože už toho taky začíná mít trochu dost. Má strach. Má strach z Jesseho Custera, což milého reverenda žene pořád dál. Jenže je tu jedna věc, kterou musí udělat ještě dřív – napravit vztahy s Tulip a doufat, že mu jeho životní láska odpustí, když jí zase jednou odkopnul.

 

Hodnocení: 80%

Hororové knihy

Recenzovaný titul můžete objednat online.
Kniha


Přidat komentář