Preacher: A pak vypukne peklo

70%
Co Jesse asi udělá? bude se moct znovu podívat do tváře Tulip, natož pak Cassidyho? Jak se jejich životy změní? A kdo to vlastně přežije? Jen se nechte překvapit... Peklo si dává načas.

 

Preacher: A pak vypukne peklo

Vydalo nakladatelství BB/art a Crew, 2011, 499 Kč

 

Scénář: Garth  Ennis

Kresba: Steve Dillon a John McCrea

Obálky: Glenn Fabry

 

„Preacher: A pak vypukne peklo“ je dalším z těch názvů, které lze vztáhnout na sérii trochu pejorativně. V téhle sbírce totiž žádné peklo rozhodně nehledejte. Jak název napovídá, ono vypukne až pak, což znamená, že až v poslední knize, která nese název Preacher: Alamo. K ní se dostaneme až příště. Že to ale byla pořádně dlouhá cesta. A to jsme se vlastně zase tak daleko nedostali. Doposud se Jesse Custer s bohem nesetkal a tato konfrontace zůstává až na úplný konec.

Obálka českého vydání komiksové sbírky Preacher: A pak vypukne peklo.

Jesse si konečně uvědomil, co je důležité. Musí zjistit, co se vlastně stalo s jeho milovanou Tulip, proč padla do náruče jeho domnělého kamaráda. Tohle je nejdůležitější setkání celého příběhu, na jehož pozadí se odvíjí všechno, především pak Jesseho pátrání po tom, kdo je vlastě Cassidy zač a jak je možné, že ho jeho nejskvělejší kámoš podrazil. Nachází odpovědi, ale je už odteď jasné, že se mu nebudou ani trochu líbit. Cassidy je někdo, koho vlastně vůbec nezná, někdo, kdo nejspíš nezná ani sebe sama.

Ukázka z českého vydání komiksové sbírky Preacher: A pak vypukne peklo.

Jesse se vrací do New Yorku, aby zde našel svou milovanou, odpovědi, ale také Amy, starou známou z minulosti. Amy patřila k milenecké dvojici v dobách, kdy ještě kradli auta. Ale k tomu později. Tulip utekla Cassidymu. Jednoho dne, prostě jen tak, se zvedla a odešla. Dobře, příčiny jsou objasněny, ale Ennis prostě zvolil nejjednodušší variantu. V New Yorku se spolu Jesse a Tulip znovu setkávají a řeší problémy, které se nakupily. Ale nejsou jedinými, na které se příběh soustředí.

Ukázka z českého vydání komiksové sbírky Preacher: A pak vypukne peklo.

Vracíme se k Prdelmanovi a k tomu, že ho jeho manažer pořádně vypekl. Co se s tímhle klukem asi stane? I tohle nechme na poslední díl Preacher: Alamo. Zatím jen víme, že jeho kariéra je v koncích. Dalším, na koho má být došlápnuto, je samotný Herr Starr, který se vrátil z osobního pekla, kde přišel o nohu, jen proto, aby čelil vyšetřování Grálu a člověku, který ho kdysi přijímal. Vzhledem k tomu, že byl Starr jmenován praotcem, ale ukázal, že má trochu jiné zájmy, hledá Eisenstein důkazy o tom, co má Starr opravdu v úmyslu. Starrovi je jasné, že ten starý bastard na něj něco najde. K jeho ještě menší radosti se vrací agent Hoover, který se konečně dopočítal až ke třem miliónům.

Ukázka z českého vydání komiksové sbírky Preacher: A pak vypukne peklo.

Příběh sbírky „Preacher: A pak vypukne peklo“ se točí i kolem minulosti. Kromě toho, že se něco dovídáme o Cassidym, zjišťujeme také pravdu o Tulip a o tom, jaké měla dětství. Také objevujeme, jak se setkala s Amy. K minulosti se vrací i příběh „Dlouhán v sedle“, který je přiložen na konec sbírky a vypráví moderní kovbojský příběh o tom, jak Jesse, Tulip a Amy kradli auta a málem se jim to vymstilo kvůli jednomu šílenému frantíkovi. Přiznám se, že tenhle příběh se mi možná líbil nejvíce z celé sbírky, i když je mimo hlavní linii. Ennis dál úspěšně natahoval sérii, která už dávno mohla být na konci.

 

Hodnocení: 70%

Hororové knihy (upíři, komiks, komedie)


Přidat komentář