Preacher: Lovci

80%
Jestli vám můžu něco doporučit, pak jedině to, abyste nikdy nevěřili chlápkovi, který je Ir a navíc vám o sobě prozradí, že je to upír. Dostanete se s ním akorát do pořádných problémů.

 

Preacher: Lovci

Vydalo nakladatelství BB/art a Crew, 2007, 349 Kč

 

Scénář: Garth  Ennis

Kresba: Steve Dillon

Obálky: Glenn Fabry

 

Jsme u třetího dílu putování reverenda Jesseho Custera, jeho milované Tulip a správného parťáka Cassidyho. Právě Cassidy se pomalu ale jistě stává středem Jesseho vesmíru, protože Cassidy je prostě přesně ten chlap, kterého chcete mít za kámoše. Je s ním sranda, má dobré názory, můžete se spolu totálně ožrat, a i když jeho pomoc většinou za moc nestojí, aspoň se snaží. Takže jo, Cassidy se vrátil.

Obálka českého vydání komiksu Preacher: Lovci.

Návrat Cassidyho je jedna věc, která mi prostě na „Preacherovi“ nesedí. Ty postavy se prostě potkávají, mnohdy na místech, kde to vlastně ani nemá nějaký jasnější důvod. Prostě se mají potkat a o to jde. Je to trochu deus ex machina, která zasahuje shůry, a opravdu, bohem se to dá omluvit, protože boha je přece v „Preacherovi“ plno. Možná až moc, na můj vkus, ale k tomu se dostaneme až později, i když pořádný záchvěv jsme již měli ve sbírce Preacher: Až do konce světa.

Ukázka z českého vydání komiksu Preacher: Lovci.

Jesse pokračuje ve své cestě za bohem a kde jinde pokračovat než v San Franciscu? Copak právě tohle není místo, kde by se mohl bůh skrývat? Bůh a Cassidy. A taky banda pořádných úchylů. Nemluvě o tom, že se na scéně objevují tři velmi důležité postavy a hlavně jedna naprosto zásadní organizace – Grál. Těmi třemi postavami jsou Herr Starr, agentka Featherstonová, která se stane jeho asistentkou, a agent Hoover, který to vůbec nebude mít jednoduché.

Ukázka z českého vydání komiksu Preacher: Lovci.

San Francisco je místem, kde se to skutečně hemží úchyly, na které má Garth Ennis doslova dar. Dvojice sexuálních vyšetřovatelů je teprve začátkem, není nic neobvyklého na sexu s pásovcem a dalšími tvory, o kterých si T. C. mohl jen nechat zdát. Ježíš de Sade je správný magor, musím říct, že jeho styl parkování koloběžky mě prostě odrovnal. Ale těch úchyláren si tady člověk užije do sytosti, navíc s tím, že je to pořád sranda a příběh navíc zůstává maximálně akční, takže ani o násilí nejsme ochuzeni.

Ukázka z českého vydání komiksu Preacher: Lovci.

Vrátil bych se ještě k postavě Herr Starra, která si snad v každé sbírce něco musí vytrpět a je asi jasné, jak to musí skončit. V tomto díle to ještě není tak hrozné, protože vlastně objeví nové možnosti, které jako člověk, jež se potřebuje zbavit svých sexuálních choutek, může využít. „Preacher“ se rozrůstá do úžasně bizarních rozměrů, a i když není tenhle díl příběhově tak zásadní, doslova vás dostane vtipem a šílenými situacemi, kterých jste svědkem.

 

Hodnocení: 80%

Hororové knihy

Recenzovaný titul můžete objednat online.
Kniha


Přidat komentář