To Kapitola 2 (2019)

30%
Tak tohle se nepovedlo...

To Kapitola 2

It Chapter Two

Kanada, USA, 2019, 169 minut

 

Režie: Andy Muschietti

Scénář: Gary Dauberman podle románu Stephena Kinga

Hrají:

Jessica Chastain (Beverly Marsh)

James McAvoy (Bill Denbrough)

Bill Hader (Richie Tozier)

Isaiah Mustafa (Mike Hanlon)

 

Vzhledem k tomu, jaké byly ohlasy na druhý díl velmi povedeného remaku To, jsem si říkal, že si raději trochu počkám, až to opadne a půjdu do filmu s tím, že budu klidný a že si ho třeba užiji. A pak jsem si pustil skoro dvě hodiny a tři čtvrtě čehosi, co se podle všeho snažilo být strašidelným hororem, ale nějak došlo k tomu, že jsem se díval na podivnou komedii.

Pár nápadů tu je.

Vážně, moc nepřeháním. Když se tam objevilo první digitální monstrum a bylo následované dalšími (potvůrky v asijské restauraci, mrtvola pod postelí, divná trollí ženská, to už vážně byla tragédie), tak jsem si říkal, jestli tohle tvůrci myslí vážně. V prvním filmu nic podobného nebylo. Pokud tam byly triky, fungovalo to. Tady je z toho najednou maximálně nefunkční prvek.

Pennywise je pořád děsivý.

A je to škoda, protože první film byl skutečně povedený, ale tady najednou pakujeme příběh (tedy ne najednou, protože tak to bylo i v knize), ale opravdu máte jen pocit, že to je opakování, které se snaží být jen bombastičtější, ale tak nějak se zapomnělo na to, že y to mělo hlavně diváka strhnout, že by to mělo být nápadité a jen tak mimochodem taky děsivé. Nic z toho se neděje.

Losers!

Takhle to dopadne, když se tvůrci místo toho, aby pokračovali v atmosférickém hororu, rozhodnou, že natočí bombastickou akční podívanou, kde se zapomnělo na to, že jde primárně o postavy a jejich osudy. Postavy jsou zde prostě jen loutkami, které směřují z bodu A do bodu B a jen tak mimochodem se jim děje něco děsivého. Až překvapí, jak tvůrci ten potenciál zabili neskutečnou nudou.

Ten teda klouká.

Americko-kanadský horor „To Kapitola 2“ ani zdaleka nedostál očekáváním, která do něj byla vkládána. Je neskutečné, jak bylo možné zprznit odkaz prvního dílu, kdy jste měli pocit, že tady nic špatně být nemůže. Ale ono ano. Dostáváte téměř tříhodinový biják, který vás dovede unudit už po několika minutách. Vykašlete se na tohle pokračování a vážně si raději dejte původní knihu.

 

Hodnocení: 30 %